Home Page

Who's Who

Hilary Salter

 

Headteacher 

"Effectiveness of Leadership & Management"

Inclusion     CPD     DSL

 

 

Jason Walters

Deputy Headteacher

Teacher Octopus Class

"Quality of Teaching, Learning & Assessment"

English     Music     Pupil Voice

Community and Charity Events

Jenny Hill

Senior Leader

"Outcomes for Pupils"

Special Educational Needs and Disability (SEND)

Tracking vulnerable groups

Katharine Staples

Year Two Leader

Teacher Jellyfish Class

"Personal Development, Behaviour and 

Welfare of Pupils"

Jackie Doyle

Year Two

Teacher Assistant Jellyfish Class

Charlotte Cox

Year Two

Teacher Stingrays Class

PE/Sport     Science

Sue Barnes

Year Two

Teacher Assistant Stingrays Class

Jodie Thomas

Year Two

Special Needs Assistant Stingrays Class

Chloe Beardwell

Year Two

Special Needs Assistant Stingrays Class

Sara Woolsey

Year Two

Teacher Octopus Class

History     Geography

Nicole Crowley

Year Two

Teacher Assistant Octopus Class

Emily Ritchie

Year Two

Teacher Seahorse Class

Mathematics

James West

Year Two

Teacher Assistant Seahorse Class

Sarah Carliell

Year One Leader

Teacher Hares Class

Art & Design     Proud Board

Debbie Davis

Year One

Teacher Assistant Hares Class

Wendy James

 

Year One

Special Needs Assistant Hares Class

 

Sarah Gadd

Year One

Teacher Foxes Class

Outside Environment     Travel Plan

Celia Thompson

Year One

Teacher Foxes Class

Religious Education     SMSC

Sam Miles

Year One

Teacher Assistant Foxes Class

ELSA

Anusha Doolly

Year One

Teacher Owls Class

Computing

Rebecca Andrews

Year One

Teacher Owls Class

Jenna Rodgers

Year One

Teacher Assistant Owls Class

Lauren Gilbert

Early Years Leader

Reception Teacher Butterflies Class

"Early Years Provision and Standards"

Anne Connolly

Reception

Teacher Assistant Butterflies Class

Jeanette Allaway

Reception

Special Needs Assistant Butterflies Class

Marie Read

Reception

Teacher Ladybirds Class

English     Reading     Able, Gifted & Talented

Katy Gooding

Reception

Teacher Assistant Ladybirds Class

Ruth Rodriguez

Reception

Teacher Bumblebees Class

English as an Additional Language

Anna Hill

Reception

Teacher Bumblebees Class

Footsteps

Kerry Roulston

Reception

Teacher Assistant Bumblebees Class

ELSA

Toni Webb

Speech and Language Assistant

Years One and Two

Sue Cox English as an Additional Language Assistant
Hilary Taylor Home School Link Worker
Shazia Anjum Admin Officer/Bursar
Sue Palmer Admin Assistant
Lynn Sadd Admin Assistant
Tracy Legge Admin Assistant
Colin Gibbons Caretaker
Isobel Martin Lollipop Lady
Karen Hutchings Sunrise Sunset Club Leader
Gemma Bigglestone Sunrise Sunset Playworker
Mandy Edwards Sunrise Sunset Playworker
Jeanette Allaway Sunrise Sunset Playworker
Lynn Sadd Sunrise Sunset Playworker
James West Sunrise Sunset Playworker
Dazz Jones Sunrise Sunset Playworker
Ellie Kariolis

Midday Supervisor

Owls Class

Mary Atkins

Midday Supervisor

Seahorse Class

Jo Parker

Midday Supervisor

Stingrays Class

Elvira Mackenzie

Midday Supervisor

Octopus Class

Lubna Chowdhury

Midday Supervisor

Octopus Class

Wendy James

 

Midday Supervisor

Jellyfish Class

 

Kelly Bird

Midday Supervisor

Foxes Class

Lena Smith

Midday Supervisor

Hares Class

Lucy Bamburger

Midday Supervisor

Bumblebees Class

Aliza Saymum

Midday Supervisor

Butterflies Class

Claire Medlicott

Midday Supervisor

Ladybirds Class

 

Documents - please click to open


Top